/kennelZheMef  
 
 

 

 

October 28, 2014 22:42

25.10.2014 National dog show

judge-de Giuliani Claudio - examination French Bulldog

 

4213 11 baby class Knurri - Frenchel vom Kunigelberg Fritthum Johanna   Very promising1  
4214 11 baby class Salieri Slaska Gwara Mostynova Marcela Very promising 2  

4215 11 puppy class Frustyle Impress de la Coeur de la Mer Szalacsi Kinga   Very promising1  

4216 11 junior class A'Vigdors Agent Provocateur Korchagina Elena   Excellent1, CAJC, BOJ, BOS  

4217 11 junior class A'vigdorsAlfred Dunhill Desire Tatar Henriett Excellent  

4218 11 junior class Damon vom Palais Hetzendorf Claus Manfred Beyrl Very good  
4219 11 junior class Emilio vom Palais Hetzendorf Tobolka Franz Excellent  
4220 11 junior class Especial Boule&Onuba Zafirova Denitza Excellent4  

4221 11 junior class Art'Dahomi Godefrois Gerald de Fleur Klishas Andrey Excellent2  
4222 11 junior class Igor du Domaine des Molosses Stephane Basset Absence /

4223 11 junior class Iker Alsamar Saulichova Martina Very good 

4224 11 junior class Ivar od Oskarky Salena Ruzena Very good  
4225 11 junior class Murano for Dorado Kornud Krutaya Staya Nadeeva M. Absence/  
4226 11 junior class Richard v.d. Mestreechteneerkes Korcz Dorota Absence/  

4227 11 junior class Teddington Celticlibrid Gura-Mallon Mrs.L.Excellent3  

intermediate class

4228 11 intermediate class Athos Boule De Voyance Magri Simone Excellent3  

4229 11 intermediate class A'Vigdors Bonaventure Topchieva Lola   Excellent1, CAC, NV  
4230 11 intermediate class Iron du Domaine des Molosses Stephane Basset Absence/    

4231 11 intermediate class Kardinal Kordie iz Palevyh Buldogov Kachkov Maxim Excellent4  

4232 11 intermediate class Zigger Fireball.Levy Razumova Valeriya Excellent2, RCAC  

open class

4233 11 open class A'Vigdors Anatole France Usova Irina Excellent3  
4234 11 open class Cirano dei Reali di Spagna Bezzecchi Paola   Excellent1, CAC  
4235 11 open class Daulokke's Yang Luc Du GalBac Vaitiekuniene Asta Absence/  
4236 11 open class Excelsior Maxim d'Ovilava Daniela Hofmeister-Akkad Absence / 
4237 11 open class Fangio du Clan de Sido FLORENCE DUBOIS Very good  

4238 11 open class Charlie Alsamar Hamanova Ivana Excellent4  

4239 11 open class A' Vigdors Monet Claude Luzanova Nataliy Excellent2, RCAC  
4240 11 open class Niel Pearls of Ariadne?s Bulldogs Brigitte Kurka Absence / 

4241 11 open class Nobel Nyirsegi Rancos Zajicova Eliska Very good  

winner class

4242 11 winner class A'Vigdors Alain Delon ROSINE SIEGFRIED Excellent  

4243 11 winner class Avtograf Dashin Dom KLINOV B.   Excellent1, CAC  

4244 11 winner class Elizar Krutaya Staya Gomonova M   Excellent2, RCAC  

4245 11 winner class Extern Milagnes Camkova Jaroslava Excellent  

4246 11 winner class Busher Pljus Genius To Be BRYUKHOV DMITRIY Claudio Excellent  

4247 11 winner class Chernaja Magija Neige En Juillet Belova K. Excellent  

4248 11 winner class Taro Keitaro Hikaro for Carrera Burgos Serafimova Olga Excellent3  

veteran class

4249 11 veteran class A' Vigdors Brabus Bennati Donatela Excellent2  
4250 11 veteran class Dashin Dom Impressario KLINOV B.   Excellent1, BOV  

 

4251 11 baby class Le Nain Adorable Grand Star of the Earth Nikolaeva O.   Very promising1  

4252 11 puppy class Iman Ideal Totegnac Lulic Galovic Manuela   Very promising1  
4253 11 puppy class Zada Orange Frenchies Claus Manfred Beyrl Very promising2 

4254 11 junior class A'Vigdors Ange Ou Demon Le Secret ROSINE SIEGFRIED Excellent  
4255 11 junior class Carpe Diem del Baccano GIACOBBE DANIELA Absence /   
4256 11 junior class Darina vom Palais Hetzendorf Zapula Alexandra Absence /  

4257 11 junior class Dashin Dom Dushes Dementeva Natalia Excellent  

4258 11 junior class Frida Mia Moravia VOZNICKOVA DANIELA Very good  

4259 11 junior class Helga z Jemciny Vrzakova Jelena Excellent  

4260 11 junior class Ignavi Gracia Dlya Sakre Ker Smorchkova M Excellent2  
4261 11 junior class Illusion du Domaine des Molosses Stephane Basset Absence/   

4262 11 junior class Insibi du Mont des Korrigans FLORENCE DUBOIS Excellent  

4263 11 junior class Joya Alsamar Mostynova Marcela Excellent4  

4264 11 junior class Le Nain Adorable Victoria de Beers Nikolaeva O. Excellent3  

4265 11 junior class Mano Imperatorius Juicy Couture Vaitiekuniene Asta Excellent  

4266 11 junior class Sally Renuar Ferubko Ludmila   Excellent1, CAJC,  
4267 11 junior class Tic Tac Aglaos Kreplova Jana Absence /   

intermediate class

4268 11 intermediate class A'Vigdors Septimia Nikolaeva O. Very good3 

4269 11 intermediate class Annalee Marso Mostynova Marcela Absence/  

4270 11 intermediate class Berenice Del Rosso Malpelo Querze Eleonora Excellent2, RCAC  
4271 11 intermediate class Impertinemment Belle Des Greens du Leman ROSINE SIEGFRIED Absence /    

4272 11 intermediate class Olivia Fancy Bitt Box Matuska Jiri   Excellent1, CAC  
4273 11 intermediate class Roberta Lana Action Alet Kreplova Jana Absence /   

open class

4274 11 open class Malomenut Abu Simbel Romero Juan Carlos Excellent2, RCAC  

4275 11 open class Ambicia Dashin Dom CHIRKST D. Excellent  

4276 11 open class Grace Jiskra nadeje Dvorakova Iva Excellent  

4277 11 open class Gummie Bear De la Nube Gris Forneas Sueiro Pablo Excellent3  

4278 11 open class Keekee Sunny Bitt Box Matuska Jiri Excellent  

4279 11 open class Mano Imperatorius Exotic Sin Ruzgiene Rida Excellent4  

4280 11 open class A'Vigdors Meilleure des Meilleure TELEGINA TATIANA   Excellent1, CAC, NV, BOB  

4281 11 open class Nigella Renuar Superbe Look Ferubko Ludmila Excellent  
4282 11 open class Oldriska Antonie Team Soft Purger Petr Absence/   

winner class

4283 11 winner class Troyana Goldi dlja Krutoy Stai Butsefal Patlatyuk Tatiana Excellent4  
4284 11 winner class Confetti Princesse de Royal Laszatti ROSINE SIEGFRIED Excellent  

4285 11 winner class Diablesse Totegnac LULIC GALOVIC Manuela Excellent  

4286 11 winner class Gaya Gold-Sierra Kovesdi Krisztina Excellent2, RCAC  

4287 11 winner class Helena Etoile Dementeva Natalia   Excellent1, CAC  

4288 11 winner class Zhemef Augustine Lapteva Elena Excellent3  
4289 11 veteran class Coca-Cola Medaus Kvapas Ruzgiene Rida Excellent  

 
 
 
+7 916-516-38-26 laptevaee@mail.ru

 
 
 
.
?iaaen.Iao?eea ?iaaen oeoe?iaaiey